Profil szkoły Historia Historia Szkoły Podstawowej w Wólce Nowa podstrona Nowa podstrona2 Nowa podstrona3 Nowa podstrona4 Nowa podstrona5

Nowa podstrona

01.10.1989- nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wólce zostaje mianowana pani Ewa Elwertowska.
Po raz pierwszy w historii szkoły, dyrektorem została tak młoda osoba.

16.12.1993- w szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na prośbę pani dyrektor, wystąpili artyści scen warszawskich; wśród nich m.in. Wacław Masłyk-popularny piosenkarz.
Artyści wystąpili z godzinnym repertuarem adresowanym przede wszystkim do najmłodszych.

1995- rozpoczęcie remontu szkoły, mającego na celu polepszenie warunków pracy.

prace remontowe prowadzą pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skępem

21.01.1997-uczczenie rocznicy wyzwolenia regionu. W szkole zorganizowano spotkanie z panem A.Tężyckim, członkiem ruchu oporu na terenie: Skępe-Wioska-Wólka.
Wydarzenie to było dobrą lekcją historii dla młodzieży.

01.09.1997-zakończenie generalnego remontu szkoły, założono m.in.olejowe ogrzewanie.
Szkoła pozyskała wiele środków na ten cel; pomógł Urząd Miasta i Gminy Skępe, Fundusz Ochrony Środowiska.Nie można zapomnieć o wsparciu rodziców, którzy pracowali społecznie, aby pozyskać środki na remont szkoły.

19.06.2000-spotkanie uczniów i nauczycieli z poetką, Zofią Ewą Szczęsną. Autorka ta wsławiła się utworami poświęconymi ziemi skępskiej.Dzieci z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowały piękną recytację. Również sama poetka zaprezentowała kilka, wybranych przez siebie utworów.

W środku z kwiatami Pani Zofia Ewa Szczęsna. wokół stoją od lewej Zbigniew Paradowski , Elżbieta Kawska, Bożena Szczytniewska, Renata Moderska, Agnieszka Wykrętowicz, Jolanta Kępczyńska, Halina Budzyńska- Dąbkowska, Anna Dziergowska, Marek Kamiński , Paweł Leśniewski

19 stycznia 2004 rok - dzisiaj odbył się wspaniały kulig na Kamienicę . Pan Tuchewicz - członek koła łowieckiego , zawiózł nas sankami do leśniczówki , gdzie po wysłuchaniu gawędy Pana Romana Czachorowskiego na temat gatunków zwierząt , jakie zamieszkują nasze lasy i pola , wspólnie z myśliwymi zjedliśmy smaczne pieczone kiełbaski. Mimo mrozu wszyscy mieli wyśmienite humory i zabawa była świetna.

widać , że mimo śnieżnej zimy i mrozu zabawa była świetna

szczególnie , gdy można nasypać śniegu za koszulę swojemu wychowawcy- Panu Zbigniewowi Paradowskiemu.

Jako administrator możesz modyfikować strony. Zwykli użytkownicy nie będą widzieli tej sekcji.