01.09.1957- tego dnia ma miejsce uroczyste otwarcie  budynku Szkoły Podstawowej w Wólce. Od tej pory uczniowie mają własną szkołę, nie muszą się uczyć w wynajmowanych pomieszczeniach. Budowa szkoły trwała kilkanaście lat, jednak warto było podjąć ten trud.
W projekt budowy zaangażowali się nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy wsi.Kierownikiem szkoły w tym czasie był Pan Jan Tybuszewski.

podpisy pamiątkowe w kronice szkolnej z okazji otwarcia nowego budynku Szkoły Podstawowej w Wólce

01.09.1961-funkcję kierownika szkoły pełni pan Józef Sobociński.

Podczas uroczystości pożegnania absolwentów.Siedzą od lewej- P.P.Cecylia Walewska, Zofia Serwach, Leonard Elwertowski, Teresa Kowalska, Danuta Śmiechowska.Uroczystość prowadzi Pan Józef Sobociński.

25.05.1962- harcerze naszej szkoły zdobywają pierwsze miejsce podczas eliminacji rejonowych w Skępem.

24.06.1967-po raz pierwszy mury szkoły opuszczają absolwenci klasy VIII.

14.02.1979- spotkanie z profesorem Leonem Niewiadomskim, który również pomagał w budowie szkoły w Wólce w 1955 roku.

01.09.1984- mianowanie na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Wólce pana Leonarda Elwertowskiego.

Pan Leonard Elwertowski w środku podczas uroczystości pasowania klasy I wraz z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi.Siedzą od lewej PP. Marianna Paradowska, Grażyna Grzębska, Jolanta Kępczyńska, Anna Leśniewska, Elżbieta Sitek, Pani Gabryszewska ( dyrektor BS Skępe) , Danuta Śmiechowska, Anna Słodowska Zbigniew Paradowski

08.05.1986-spotkanie uczniów klas V-VIII z byłym więźniem obozu koncentracyjnego, Bogdanem Bartnikowskim. Podczas spotkania młodzież słuchała opowieści o losach, przeżyciach i książkach Bartnikowskiego.

15.05.1986-szkołę w Wólce odwiedziła Jadwiga Jałowiec. Poetka spotkała się z dziećmi klas O-III.
Jadwiga Jałowiec recytowała dzieciom swoje wiersze. Na zakończenie dzieci wręczyły rysunki oraz własnoręcznie wykonane maskotki.

21.09.1989- bardzo smutna uroczystość, pogrzeb Leonarda Elwertowskiego, dotychczasowego dyrektora szkoły. Zmarł w wieku 42 lat. Leonard Elwertowski pozostał na zawsze w pamięci uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.